Plan X ZWW

Sobota
08.00 do 18.00 zajęcia z terenoznawstwa, połączone z wędrówką. Gra- kto dotrze na miejsce w czasie oznaczonym na mapie.(ok 08.00 większość ekip wyrusza na trasę, by ok 18.00 dojść do miejsca biwaku, każdy wyrusza skąd chce, my np.o tej godzinie dopiero wyjeżdżamy z Katowic)
18.00 do 19.00 Pionierka obozowa. Jak rozbić namiot nie odmrażając sobie palców (przyda się łopata).
19.00 Przygotowanie posiłku w warunkach polowych. Kto zje zanim mu zamarznie?
19.30. Stosy ogniskowe- wyczyn dla twardzieli, kto wyjdzie z ciepłego namiotu, by w zaspach po pas szukać drewna, jak rozpalić ogień z zamarzniętych patyczków. W tym roku nie idziemy na sępa. Ma być normalna pagoda, z zarzewiem rozpalana 1 zapałką.
20.00 Ognicho, ognicho, rozpalimy ognicho. https://www.youtube.com/watch?v=5vQ4WbM9_Qw
Część artystyczna- przedstawiamy się. Gadanie nie liczy się, trzeba przygotować jakąś choreografię, lub inną formę.
Wręczenie odznak za 3 watrę.
22.00 toaleta wieczorna dla twardzieli (nie zabieramy nawilżanych chusteczek, bo i tak zamarzną)
Jonder i inni strażnicy ognia, palą dopóki im się nie znudzi.
08.00 pobudka, śniadanie, jak ktoś da radę toaleta poranna.
08.45 Przygotowanie do apelu- jak założyć zamarznięte buty? ubieramy mundury, mile widziane proporce zastępów, sztandary itp, w końcu mamy jubileusz.
09.00 Apel. Meldujemy się patrolami.
09.30 Zdjęcie.
10.00 zabieramy śmieci i do domu.
Czuwaj!
Samozwańczy komendant przypadkowego spotkania w górach.